Startdatum: 06-10-2025
Instelling: Pro Education Paramedische Opleidingen

Aard: Cursus
Cursusdata: 06-10-2025
Docent: Bram Brens
Locatie-plaatsnaam: Utrecht
Studieduur: 1 dag
Lestijden: 09:30 - 16:30
Kosten: Totaalprijs excl. BTW € 560,-
Diplomering: Logopedist ADAP Register Logopedist 5,5 punten
Doelgroep: Deze praktijkgerichte cursus is speciaal ontwikkeld voor fysiotherapeuten, oefentherapeuten, logopedisten en ergotherapeuten die werken met cliënten met stressstoornissen.

Cursusinhoud:

In deze Cursus Hyperventilatie en Angst leer je cliënten te behandelen die last hebben van paniekaanvallen en/of hyperventilatie. Hierin leer je de theoretische achtergrond én ga je aan de slag met verschillende behandelmethoden. In de cursus wordt hierbij gebruikgemaakt van paradoxale intentie.

Is dit de cursus voor jou?

  • Je werkt als (psychosomatisch) fysiotherapeut, ergotherapeut, oefentherapeut, diëtist of logopedist met cliënten die hyperventileren
  • Je bent geïnteresseerd in de paradox tussen het rustiger worden door te focussen op de ademhaling en de spanning die deze focus veroorzaakt
  • Je wilt je kennis over ademhaling, hyperventilatie en jouw rol als therapeut vergroten om je cliënten zo goed mogelijk te kunnen helpen
  • Je hebt tenminste een paramedische Bachelor afgerond voordat je je voor deze cursus inschrijft

Wat leer je tijdens de Cursus Hyperventilatie en Angst?

  • Je vergroot je kennis van ademhaling en hyperventilatie die van belang is voor het begeleiden van cliënten die last hebben van ademhaling en/of paniekproblematiek
  • Je leert de ideeën en gedachten die in de samenleving spelen rondom ademhaling kritisch te bevragen
  • Je ontwikkelt praktische vaardigheden voor het behandelen van ademhaling en paniek en de problemen die daarmee gepaard gaan
  • Je wordt je bewust van je rol als therapeut (als persoon) binnen de behandeling en ontdekt wat je uitstraalt. Wat draag je uit? Wat is de kracht van jouw woorden?

Benieuwd naar de volledige inhoud van de cursus? Bekijk het complete cursusprogramma.

Ervaren professionals

Bram Brens is psychosomatisch fysiotherapeut en EMDR-therapeut. Hij gelooft in het zelfhelend vermogen van zowel het lichaam als de geest. Sinds 2022 heeft hij zijn eigen praktijk.

Jouw vervolgmogelijkheden

Wil je na deze cursus nog meer leren over adem? Verdiep je nog verder in jouw vakgebied en verbreed je kennis met de onderstaande cursus:

  • Adem-, Bewustwordings- en Ontspanningsoefeningen

Incompany

Is er binnen je organisatie een opleidingsbehoefte waarbij een grotere groep dezelfde cursus wil volgen? Dan kan de docent naar jouw locatie komen. Dit noemen we een incompanycursus. Je krijgt tijdens deze cursus de gelegenheid om in te spelen op vraagstukken binnen je organisatie. Heb je een specifieke opleidingsvraag? Ontwerp dan samen met ons een maatwerktraject dat aansluit bij deze behoefte. Lees meer over de voordelen van een incompanytraject of een maatwerktraject. Voor inhoudelijke informatie en een offerte kun je per e-mail contact opnemen met jhofste@proeducation.nl.

Kies je eigen studievorm

Deze cursus wordt alleen klassikaal aangeboden. Elk startmoment is gekoppeld aan een locatie. Bekijk de startdata voor de mogelijkheden.

Cursusprogramma

Tijdens deze cursus komen de volgende onderwerpen aan bod:

  • Theorie paniek aanvallen
  • Paniek aanval handelingen
  • Hyperventilatie
  • Ademhaling
  • Paradoxale intentie
  • Reflectie rol professional

Certificaat

Na succesvolle afronding van de Cursus Hyperventilatie en Angst ontvang je het certificaat ‘Cursus Hyperventilatie en Angst’ van Pro Education.

Accreditatie

ADAP Register Logopedist 5,5 punten.

Wilt u een brochure aanvragen of direct inschrijven voor deze cursus? Ga dan naar de website van Pro Éducation

Klik hier

Wenst u liever gericht persoonlijk opleidingsadvies? Neem dan contact op met onze opleidingsadviseurs via telefoonnummer 020 567 79 99.

Categorieën